piątek, 11 grudnia 2015

Wielkopolskie warsztaty cz.5…Zmierzamy do końca tegorocznej edycji warsztatów kulinarnych. Za nami 5. spotkanie, podczas którego staraliśmy się zapoznać uczestniczki z nowszymi recepturami na gotowanie, z ciekawymi składnikami i możliwością ich połączenia. 


Tym razem nie zapomnieliśmy o żadnym składniku, dokładnie przygotowaliśmy się do pracy. Ale, ale…, jeśli nie my samych siebie zaskakujemy, to wydarza się coś niezależnego od nas i oczywiście niespodziewanego. Tym razem po pierwsze podjechaliśmy pod salę, która jeszcze nie była otwarta i na dzień dobry musieliśmy chwilę poczekać. Na szczęście radosna Liliana z LGD Zaścianek, na której widok każdemu poprawiłby się humor, bo jest niezwykle pozytywna osobą, szybko zorganizowała klucz.  Dalej wywaliliśmy korki, podłączając jednocześnie dwa czajniki i znowu zrobiła się tzw. obsuwa czasowa. Skąd mieliśmy wiedzieć, że instalacja jest tak słaba? Na tym nie koniec. W końcu zjawiły się panie i od razu nauczyliśmy się czegoś - ,,Trzeba przykryć te garnki, bo ciepło ucieka i będzie trzeba je znowu grzać”. No, no…, przecież nikt nie powiedział, że my nie możemy dowiedzieć się czegoś nowego. A i nie powinna nas dziwić oszczędność, bo przecież znajdujemy się w Wielkopolsce. W końcu przystąpiliśmy do gotowania i tu zapanowała w końcu miła atmosfera. Faktycznie jest coś w tym, że jedzenie jednoczy i łagodzi obyczaje. Jakie menu ustaliliśmy na warsztaty?
Przystawka

Placki z soczewicy z kminkową śmietaną


ZupaZupa z soczewicy z kminkiem


Danie główneKurczak w sosie pomidorowo – szafranowym z kapustą słodko – kwaśną i twarogowymi kluseczkami


DeserOwoce z miodowym syropie z przyprawami korzennymi

Dania udały się, panie świetnie się bawiły i wróciły do domów najedzone i zadowolone. A my po raz kolejny mamy poczucie dobrze wykonanej pracy, która jest jednocześnie naszą pasją.
Tradycyjnie dziękujemy markom: Hendi, Appetita, Kenwood, Monini, Teekanne, Jan Niezbędny za wsparcie naszych warsztatów kulinarnych.


* „KLUBY   AKTYWNOŚCI LOKALNEJ w Gminie ŻERKÓW - Projekt dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz